Väggpendyl gustaviansk stil

194878

VÄGGPENDEL, 1800-tal, urtavlan märkt JG Kjellström Stockholm, fodralet märkt Lodén, gustaviansk stil, skuren dekor, förgyllt, höjd 100 cm, pendel finns

Glas saknas, nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Lösa delar till urverket finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl gustaviansk stil

Budhistorik (6 bud)
841019
839336
838404
1 300
836793
836669

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.