Skrin Tahan Frankrike 1800-tal

194870

HUMIDOR, 1800-talets mitt, Frankrike, boullearbete, inläggningar i mässingskonturerat lock, öppningsbart frontstycke märkt för Tahan a Paris, längd 27 cm, nyckel finns

Spår efter tidigare inredning, mindre skador

Diverse

Monter 28

Budhistorik (5 bud)
841125
840864
950
839724
900
836703
500
835682

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.