Barockskåp

194838

SKÅP, barock, Nordeuropa, fanérat i valnöt, skurna dekorelement, dörrinsidor fanérade i lövträ, svärtade kulfötter, höjd ca 203, 196x80 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Etikettmärkt på undersidan "Baron Hamilton Boo"

Skador, renoverat och kompletterat, senare låsinredning

Rum 9

Barockskåp

Budhistorik (6 bud)
842071
4 400
841544
4 200
841544
841531
3 600
841439
2 400

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.