Skrivskåp

194720

SKRIVSKÅP, tvådelat, Sverige, omkring 1800, björk med intarsia samt rotfaner, med snedklaff, lådinredning, höjd 205, 121x46 cm, nyckel finns
Proveniens: Inköpt hos N.M. Åmell 1941/42

Renoverat och kompletterat, nyckel finns.

Rum 15

Skrivskåp

Budhistorik (9 bud)
839481
5 000
838848
838847
838846
2 600
838238
1 600

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.