Äldre litteratur i blandade ämnen

194672

BÖCKER, 1700- och 1800-tal, däribland de Lignac, Physiska ägtenskapet, 1790, Florman, Inledning till hästars kännedom..., 1798, Schubert, Handbuch der Forstchemie, 1848, Johnston, Landtbrukets naturvetenskapliga grunder, 1848 m. fl. Främst skinnband och halvfranska band.

Varierande skick. Vissa skador och defekter.

Böcker/Kartor, Historia

Rum 5

Budhistorik (20 bud)
843454
1 400
843059
1 300
842696
843052
842696

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.