Allan Ebeling oljemålning

194567

EBELING, Allan (1897-1975): "Gitarrspelerska", signerad och daterad a tergo Allan Ebeling Torshälla 1942-1951, olja på duk, 150x85 cm

Ställvis färgbortfall, krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 11

Allan Ebeling oljemålning

Budhistorik (20 bud)
842180
8 400
841036
8 200
842179
8 000
841036
7 600
842178
7 400

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.