Behållare brons

194528

BEHÅLLARE, brons, 18/1900-tal, möjligen resekärl för kryddor, 6 fack som försluts med skruv i form av fågel med hänkel, på 6 fötter i form av fåglar, höjd 13 cm

Slitage, repor

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 28

Behållare brons

Budhistorik (17 bud)
837928
1 600
839065
837928
1 400
839063
1 300
837928

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer