Behållare brons

194528

BEHÅLLARE, brons, 18/1900-tal, möjligen resekärl för kryddor, 6 fack som försluts med skruv i form av fågel med hänkel, på 6 fötter i form av fåglar, höjd 13 cm

Slitage, repor

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 28

Behållare brons

Budhistorik (17 bud)
837928
1 600
839065
837928
1 400
839063
1 300
837928

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.