Väggpendyl

194527

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Beurling, Stockholm (Per Henrik B., urfabrikör i Stockholm 1783-1806), skulpterad och förgylld, höjd 94 cm, pendel och nyckel finns
Proveniens: Posse, Bergqvara

Skador och lagningar

Klockor/Ur

Rum 5

Väggpendyl

Budhistorik (8 bud)
838758
3 400
838639
3 200
838228
838227
2 400
838042

Slutpris SEK:
3 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer