Väggpendyl

194527

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Beurling, Stockholm (Per Henrik B., urfabrikör i Stockholm 1783-1806), skulpterad och förgylld, höjd 94 cm, pendel och nyckel finns
Proveniens: Posse, Bergqvara

Skador och lagningar

Klockor/Ur

Rum 5

Väggpendyl

Budhistorik (8 bud)
838758
3 400
838639
3 200
838228
838227
2 400
838042

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.