Snedklaffssekretär 1700-tal

194517

SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1700-talets mitt, senbarock/rokoko, fanérad i alm och rot, låsbar klaff, inredning med lådor, höjd 111, 57x109 cm, nyckel finns

Fanérbortfall, fanérbitar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 3

Snedklaffssekretär 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
839056
17 000
839055
16 000
839054
15 500
837080
10 000
832426
6 400

Slutpris SEK:
17 000
Utropspris SEK:
23 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer