Smyckeset armband brosch och örhängen kamé

194510

ARMBAND, BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, Italien 1800-talets andra hälft, skurna lavakaméer i olika färger, sexsidig, avlång form, reliefbilder i profil av kvinnor, broschen med romersk krigare, armbandets längd 18,5 cm, örhängen med krokar, brosch och örhängen i originaletui

Två kaméer i armbandet med lagning

Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (4 bud)

841997
841226
838507
1 300
838483

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.