Smyckeset armband brosch och örhängen kamé

194510

ARMBAND, BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, Italien 1800-talets andra hälft, skurna lavakaméer i olika färger, sexsidig, avlång form, reliefbilder i profil av kvinnor, broschen med romersk krigare, armbandets längd 18,5 cm, örhängen med krokar, brosch och örhängen i originaletui

Två kaméer i armbandet med lagning

Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (4 bud)

841997
841226
838507
1 300
838483

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer