Träsnitt Japan

194437

FÄRGTRÄSNITT, 2 st, Japan, ridande krigare och djävul på flykt, 1800-tal, meiji eller edoperioden, 22x16 resp 24x18 cm

Träsnittet med ridande krigare med smärre skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 30

Träsnitt Japan
Budhistorik

2013-07-10 kl 22:09
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.