Träsnitt Japan

194437

FÄRGTRÄSNITT, 2 st, Japan, ridande krigare och djävul på flykt, 1800-tal, meiji eller edoperioden, 22x16 resp 24x18 cm

Träsnittet med ridande krigare med smärre skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 30

Träsnitt Japan
Budhistorik

2013-07-10 kl 22:09
Slutpris SEK:
0
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer