Encoignurer 1 par Louis XVI

194409

ENCOIGNURER, 1 par, Louis XVI, fanérade med amarant, valnöt m.fl. träslag, förgyllda beslag, front med intarsia, centralt placerat motiv av blomsterurna, skivor av carraramarmor, höjd 85, 71x48 cm

Skador och lagningar

Rum 15

Encoignurer 1 par Louis XVI

Budhistorik (15 bud)
840416
21 000
836924
20 000
836924
19 000
840309
18 500
836924
18 000

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.