Encoignurer 1 par Louis XVI

194409

ENCOIGNURER, 1 par, Louis XVI, fanérade med amarant, valnöt m.fl. träslag, förgyllda beslag, front med intarsia, centralt placerat motiv av blomsterurna, skivor av carraramarmor, höjd 85, 71x48 cm

Skador och lagningar

Rum 15

Encoignurer 1 par Louis XVI

Budhistorik (15 bud)
840416
21 000
836924
20 000
836924
19 000
840309
18 500
836924
18 000

Slutpris SEK:
21 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer