Dosa i silver med medaljonger

194379

DOSA, silver, Erik Söderholm, Härnösand 1861, spetsoval med infällda medaljonger i glas, invändigt förgylld, längd 10 cm

Smärre bucklor, obetydlig skada, botten bär spår av klistermärke

Silver

Monter 29

Dosa i silver med medaljonger

Budhistorik (8 bud)
837380
1 400
837379
1 300
837378
837377
837376
750

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.