Erik Abrahamsson oljemålning

194367

ABRAHAMSSON, Erik (1871-1907): Skärgårdsvy troligen Blidö, signerad Abrahamson, olja på duk, 46x80 cm

Smärre dukskador och färgbortfall

Ändringar/tillägg
Se snarlik målning, försäljning Bukowskis Klassiska, Helsingfors, 248, hösten 2012 (F165)

Konst, Måleri

Rum 9

Erik Abrahamsson oljemålning

Budhistorik (6 bud)
840515
1 800
840413
1 700
840411
840410
839982

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer