Erik Abrahamsson oljemålning

194367

ABRAHAMSSON, Erik (1871-1907): Skärgårdsvy troligen Blidö, signerad Abrahamson, olja på duk, 46x80 cm

Smärre dukskador och färgbortfall

Ändringar/tillägg
Se snarlik målning, försäljning Bukowskis Klassiska, Helsingfors, 248, hösten 2012 (F165)

Konst, Måleri

Rum 9

Erik Abrahamsson oljemålning

Budhistorik (6 bud)
840515
1 800
840413
1 700
840411
840410
839982

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.