Porträtt Tyskland

194365

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (sannolikt 1800-tal Tyskland): Mansporträtt med brev: "Herren Herren Gebräder Stevert a Hamburg", olja på duk, 79x62 cm

Duklagningar, retuscher, krackelyr, uppfodrad på duk

Konst, Måleri

Rum 15

Porträtt Tyskland

Budhistorik (10 bud)
840481
1 800
840480
840478
1 400
840475
840472

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer