Träsnitt Japan

194322

FÄRGTRÄSNITT, 2 st, Japan, Hiroshige II (1826-1869) och Toyokuni III (1786-1864), nr 6 och nr 33 ur serien "Kannon Reigenki", del 1 (västra provinser), signerade, bladmått 36x25 cm

Skador, slitage, lagningar

Orientaliskt, Diverse, Konst, Konst

Monter 30

Träsnitt Japan

Budhistorik (5 bud)
838038
450
835490
838037
835490
834531

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer