Träsnitt Japan

194322

FÄRGTRÄSNITT, 2 st, Japan, Hiroshige II (1826-1869) och Toyokuni III (1786-1864), nr 6 och nr 33 ur serien "Kannon Reigenki", del 1 (västra provinser), signerade, bladmått 36x25 cm

Skador, slitage, lagningar

Orientaliskt, Diverse, Konst, Konst

Monter 30

Träsnitt Japan

Budhistorik (5 bud)
838038
450
835490
838037
835490
834531

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.