Fartygsratt och styrstativ mahogny

194166

STYRSTATIV med ratt, ratt i mahogny och stativ i mahogny och aluminium,1900-tal, höjd ca 96x34x16, rattets diameter ca 83 cm

Smärre ytskador och slitage

Nautica/Technica

Rum 4

Budhistorik (13 bud)
837005
4 400
836706
4 200
836551
836550
3 600
836549
3 400

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer