Skulptur Stig Lindberg

193754

SKULPTUR, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1940-talets mitt, parian, i form av hjort med trädgrenar, signerad Stig L Gustavsberg studio, höjd 27 cm
LITTERATUR: Jämför Gisela Enronn, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Stockholm 2003, s. 54

Keramik/Porslin

Monter 30

Skulptur Stig Lindberg

Budhistorik (6 bud)
840419
2 400
840035
840418
840035
835423
1 600

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer