Skulptur Stig Lindberg

193754

SKULPTUR, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1940-talets mitt, parian, i form av hjort med trädgrenar, signerad Stig L Gustavsberg studio, höjd 27 cm
LITTERATUR: Jämför Gisela Enronn, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Stockholm 2003, s. 54

Keramik/Porslin

Monter 30

Skulptur Stig Lindberg

Budhistorik (6 bud)
840419
2 400
840035
840418
840035
835423
1 600

Slutpris SEK:
2 400
226 EUR, 272 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.