Herrarmbandsur Hamilton

173481

HAMILTON, manuellt herrarmbandsur, omkring 1950-tal, märkt i verk/urtavla/boett, vitt A.S.-verk kaliber 120, nr 673, 17 jewels, silver- och guldfärgad urtavla med streck, sekundvisare, glugg för datum, boett av delvis förgyllt stål, skinnband, diameter 32 mm

Urtavlan med obetydliga fläckar

Klockor/Ur

Herrarmbandsur Hamilton
Budhistorik (16 bud)
725589
725966
950
725589
900
725965
850
725589

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.