Bordspendyl 1800-tal

172620

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, Frankrike, verket signerat Japy Freres, förgylld brons och porslin, urtavlan märkt Chas Desprez, Bristol, sockel av förgyllt trä, höjd inklusive sockel 48 cm

Fungerar ej, smärre skador, nyckel saknas

Klockor/Ur

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
731244
730239
3 400
724856
3 200
720677
2 600
720676
2 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.