Damfickur Halda

172597

HALDA FICKURFABRIK, damfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 15''' B-verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, sekundvisare, slät boett av silver stämplad R6 (1895), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 4245, monogram AN, diameter 41 mm

Urtavlan med sprickor

Klockor/Ur

Damfickur Halda

Budhistorik (5 bud)
717858
3 600
731032
3 400
717858
3 200
731029
717858
2 400

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.