Kvittens undertecknat av Karl XI

172435

KARL XI (1655-1697), kung av Sverige 1660. Egenhändigt undertecknad kvittens, daterat december 1690, omfattande 1 sida.
Vikt och med marg.skador.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (11 bud)
734412
1 700
734411
1 600
734394
734406
734394
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.