Handling undertecknad Magnus Gabriel de la Gardie

172434

DE LA GARDIE, MAGNUS GABRIEL (1622-1686), rikskansler 1660-1680, därefter riksdrots, generalguvernör i Livland, medlem av Karl XI:s förmyndarregering.
Egenhändigt undertecknad skrivelse, daterad Jacobsdahl 20 december 1662, omfattande 1 s. i folio.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (1 bud)

721363
2013-04-15 13:24:55

2013-04-22 kl 13:31
Slutpris SEK:
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.