Kvittens undertecknad av Hedvig Eleonora

172433

HEDVIG ELEONORA (1636-1715), svensk drottning, Karl X Gustavs gemål.
Egenhändigt undertecknad kvittens /uträkning skriven på tyska, odaterad, omfattande 2 sidor i folio. Vikt, revor mest i marginalen, bruntonade marginaler.
Proveniens: Svante Hedin (1928-2011), fotograf, författare och Gotlandskännare.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (2 bud)

734371
721195
700

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.