Bössa Harman

172372

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, ändrat från flintlås, signerat på pipa och lås John Harman, London (1740-55), stock i valnöt med stålbeslag, längd 118 cm

Stockskador och lagningar

Vapen/Medaljer

Bössa Harman

Budhistorik (21 bud)
739332
3 400
740322
3 200
739332
740317
2 800
739332
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.