Damfickur med emaljdekor

172118

DAMFICKUR, omkring 1900, förgyllt verk, cylindergång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av förgyllt silver med translucid emalj och målat damporträtt, besatt med pärlor, diameter 29 mm, kedja, silver, längd 76 cm

Några pärlor med skador

Klockor/Ur

Damfickur med emaljdekor

Budhistorik (5 bud)
730820
1 700
729865
1 600
730651
729865
1 400
728772
500

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.