Flintlåspistoler

171900

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, 1700-tal, pipor med spång, låsbleck i mässing, helstockar i alm med förgyllda mässingsbeslag, längd 46 cm

Skador, en hornnäsa saknas, ett sidbleck och en hane avbrutna

Vapen/Medaljer

Flintlåspistoler

Budhistorik (18 bud)
740338
16 000
740331
15 500
740320
15 000
740329
15 000
740320
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.