Herrfickur guld

171101

ROSKELL, Liverpool, omkring 1860-70-tal, förgyllt verk, signerat Rob. Roskell, Liverpool, nr 34338, spetstandsankargång, guldurtavla med romerska siffror, guillocherad och graverad dekor i quatre coleurs, sekundvisare, boett av guld 18 k med graverad kantdekor, stämplad Chester, otydlig årsstämpel, diameter 49 mm

Skadat charner

Klockor/Ur

Herrfickur guld

Budhistorik (9 bud)
731010
7 800
731009
7 600
730999
7 400
730694
7 200
730607
7 000

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.