Repeterur i delar

169452

BREGUET & FILS REPETERUR, 1800-talets första del, förgyllt verk, kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, förgylld urtavla med graverad dekor och vit sifferring med arabiska siffror, boett av guld 18 k, diameter 57 mm, innerboetten av metall märkt Breguet & Fils, N1522

Uret i delar, sannolikt ej komplett

Klockor/Ur

Repeterur i delar

Budhistorik (14 bud)
730952
7 000
730950
6 800
730949
6 600
730646
6 400
730642
6 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.