Petter Lundmarck herrfickur silver

168937

LUNDMARCK, P (Petter L. verksam från 1769), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk nr 16, spindelgång, slät boett av silver, stämplad N (1771), DMP (Jacob Kock, 1737-1805), Stockholm, diameter 62 mm

Urtavlan med obetydliga skador, obetydliga bucklor

Klockor/Ur

Budhistorik (12 bud)
729238
4 200
730461
4 200
729238
730109
3 800
729238
3 600

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.