Gustaf Cederström oljemålning

168585

CEDERSTRÖM, Gustaf (1845-1933): "Fältprästen", signerad G. Cederström, daterad 16, olja på duk, 80x50,5 cm;
UTSTÄLLD: Gustaf Cederströms minnesutställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1935, katalognr

Konst, Måleri

Gustaf Cederström oljemålning

Budhistorik (37 bud)
741643
30 000
741128
29 000
741642
29 000
741128
28 000
741641
27 000

Slutpris SEK:
30 000
3 021 EUR, 3 432 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.