Herrfickur England

167250

JACKSON, Henry (verksam cirka 1836-48), Newcastle-on-Tyne, herrfickur, märkt i verket, kapslat förgyllt verk, nr 72576, nyckeldragen spetstandsankargång, silverurtavla med romerska siffror och graverad dekor, sekundvisare, slät boett av silver, stämplad London 1844, diameter 51 mm, KLOCKSTÄLL, förnicklad mässing, höjd 14 cm

Obetydliga skador och slitage

Klockor/Ur

Herrfickur England

Budhistorik (5 bud)
730460
729285
729276
900
721346
750
718574
500

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.