Klockställ mässing

166515

KLOCKSTÄLL, stockholmsarbete i barock, 1700-talets början, förgylld mässing, med graverad och genombruten dekor av fåglar mm, höjd 13 cm, signerat Herman Dreyer (cirka 1674-1750), Stockholm

Klockor/Ur

Klockställ mässing

Budhistorik (12 bud)
731152
4 200
729264
729260
3 800
729263
3 600
729260
3 400

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.