Damarmbandsur Rolex guld

164829

ROLEX, Precision, referens 3959, nr 64438, manuellt damarmbandsur, 1940-tal, märkt i verk/urtavla/boett, vitt verk, 17 jewels, silverfärgad urtavla med streck och arabiska siffror, sekundvisare, boett av guld 18 k, armband av guld cirka 14 k, diameter 22 mm, totalvikt cirka 30 g

Urtavlan med smärre skador, ej originalarmband

Klockor/Ur

Damarmbandsur Rolex guld
Budhistorik (13 bud)
731400
4 400
731395
4 200
731389
731387
3 800
731384
3 200

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer