Herrarmbandsur Longines guld

164053

LONGINES, manuellt herrarmbandsur, omkring 1930, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt verk kaliber 12.92, nr 5170623, guldfärgad urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, rundad kvadratisk boett av guld 14 k, skinnband, 29x29 mm, servad 2007

Urtavlan med obetydliga repor, baksidan med gåvogravyr daterad 1932

Klockor/Ur

Herrarmbandsur Longines guld
Budhistorik (7 bud)
731373
731368
1 900
730704
1 800
730497
1 400
728054
1 300

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer