Herrarmbandsur Longines guld

164053

LONGINES, manuellt herrarmbandsur, omkring 1930, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt verk kaliber 12.92, nr 5170623, guldfärgad urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, rundad kvadratisk boett av guld 14 k, skinnband, 29x29 mm, servad 2007

Urtavlan med obetydliga repor, baksidan med gåvogravyr daterad 1932

Klockor/Ur

Herrarmbandsur Longines guld
Budhistorik (7 bud)
731373
731368
1 900
730704
1 800
730497
1 400
728054
1 300

Slutpris SEK:
182 EUR, 210 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.