Damfickur guld

163890

DAMFICKUR, omkring 1910, förgyllt 13,5''' verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, guillocherad boett av guld 18 k med kartusch, diameter 35,5 mm

Innerboett och bygel av metall, obetydliga bucklor

Klockor/Ur

Damfickur guld

Budhistorik (10 bud)
730993
730991
750
730985
700
730988
700
730985
650

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer