Damfickur guld

163890

DAMFICKUR, omkring 1910, förgyllt 13,5''' verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, guillocherad boett av guld 18 k med kartusch, diameter 35,5 mm

Innerboett och bygel av metall, obetydliga bucklor

Klockor/Ur

Damfickur guld

Budhistorik (10 bud)
730993
730991
750
730985
700
730988
700
730985
650

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.