Herrfickur guld

163889

HERRFICKUR, England, förgyllt verk, nr 30078, nyckeldragen spetstandsankargång, guldfärgad urtavla med romerska siffror och guillocherad och graverad dekor, boett av guld 18k med graverad dekor av blommor och kartusch, stämplad Chester 1875, diameter 41 mm, total vikt 57,5 g

Kedjan av, obetydligt slitage, glasnagg

Klockor/Ur

Herrfickur guld

Budhistorik (7 bud)
730970
2 400
730969
730966
730964
1 800
730961

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer