Herrfickur guld

163889

HERRFICKUR, England, förgyllt verk, nr 30078, nyckeldragen spetstandsankargång, guldfärgad urtavla med romerska siffror och guillocherad och graverad dekor, boett av guld 18k med graverad dekor av blommor och kartusch, stämplad Chester 1875, diameter 41 mm, total vikt 57,5 g

Kedjan av, obetydligt slitage, glasnagg

Klockor/Ur

Herrfickur guld

Budhistorik (7 bud)
730970
2 400
730969
730966
730964
1 800
730961

Slutpris SEK:
2 400
218 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.