Bonbonjär Kina Kanton

173973

BONBONJÄR, TEKANNA, VASER, 2 st., porslin, Kina, Kanton, 1800-tal, höjd 11-15 cm

Samtliga med nagg, tekannan saknar handtag och har skada i mynningen

Orientaliskt, Porslin

Bonbonjär Kina Kanton

Budhistorik (5 bud)
668761
750
668758
500
667116
450
667032
659873

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.