Einar Jolin oljemålning

173884

JOLIN, Einar (1890-1976): Porträtt av den ryska greven Michail Scheremetiew (1870-1956) far till sångerskan Tatiana Angelini, signerad Jolin 1952, olja på duk, 55x47 cm
PROVENIENS: Konstnärens dotter Michaela Jolin

Konst, Måleri

Einar Jolin oljemålning

Budhistorik (7 bud)
670383
669288
2 800
669287
2 600
669286
2 400
665597

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.