Dollond tubkikare

173871

TUBKIKARE, 1900-tal, mässing, med tre utdrag, signerad Dollond London, Signalling Telescope, No 10207, längd 25,5-78 cm, med ett extra okular, i skinnfodral

Ett spänne defekt, obetydlig buckla

Nautica/Technica

Dollond tubkikare

Budhistorik (23 bud)
687719
3 200
687693
687700
687693
2 800
687515
2 600

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.