Torrkompass i träfodral

173833

TORRKOMPASS, omkring 1800-talets mitt, runt svarvat kompasshus i trä, pappersros signerad F.W. Johansson, Göteborg, höjd 10, diameter 13 cm

Sprickor

Nautica/Technica

Torrkompass i träfodral

Budhistorik (5 bud)
687136
686699
686699
1 700
677738
1 600
677738

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.