Skål i porslin Kina

173799

SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor av vattenlandskap i underglasyrblått, diameter 16,5 cm

Kantnagg, ett nagg med tillhörande spricka.

Orientaliskt, Porslin

Skål i porslin Kina

Budhistorik (2 bud)

674646
666191

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.