Kaffeservis

173771

KAFFESERVIS, 19 dlr, porslin, 1800-tal, med landskaps- och kvinnomotiv med gulddekor, bestående av; 16 koppar med fat, kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock

Skador, lagningar, guldet med nötningar

Keramik/Porslin

Kaffeservis

Budhistorik (39 bud)
667408
7 400
667398
7 200
667406
7 200
667398
7 000
667400
6 800

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.