Väggpendyl

173700

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), förgylld, höjd 89 cm

Skador, lösa delar medföljer, nyckel, pendel saknas

Klockor/Ur

Väggpendyl

Budhistorik (4 bud)

664417
8 000
659436
4 400
658898
3 600
658347

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.