Axel Kargel

173607

KARGEL, Axel (1896-1971): "Moln och fält -Öland", signerad och daterad A Kargel 1946, olja på duk fäst på pannå, 28x41 cm;
UTSTÄLLD: Minnesutställningen över Axel Kargel 1972 - Konstnärshuset - Kalmar konstmuseum

Konst, Måleri

Axel Kargel

Budhistorik (36 bud)
665970
10 500
665958
10 000
665961
10 000
665958
9 800
665960
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.