Roland Svensson kolteckning

173523

SVENSSON, Roland (1910-2003): "Utskärsbod, Gillöga", signerad roland S., kol på papper, 41x33,5 cm; enligt påskrift atergo "från tidiga skärgårdsår, 1939-1940?";
PROVENIENS: Konstnären Roland Svensson

Konst, Måleri, Stockholmiana

Roland Svensson kolteckning

Budhistorik (4 bud)

664341
550
657359
654885
652295

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.