Roland Svensson pastell

173518

SVENSSON, Roland (1910-2003):"Mitt kök-Ramsmora", signerad och daterad Roland S 194?, pastell, 39x34 cm;
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum: "Stockholms skärgård, konstnärernas övärld", Waldemarsudde 2009-2010; PROVENIENS: Roland Svensson

Konst, Måleri, Stockholmiana

Roland Svensson pastell

Budhistorik (13 bud)
664437
7 400
664436
7 200
664431
7 000
664431
6 400
664434
6 200

Slutpris SEK:
7 400
706 EUR, 794 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.