Träsnitt Japan bl.a. Kunisada

173466

UTAGAWA, Kunisada, (1786-1864) 2 st: kurtisaner, båda signerade Toyokuni ga, 35x24,5 resp 24x17 cm, TRÄSNITT, Japan, oidentifierad konstnär, 15x20 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Träsnitt Japan bl.a. Kunisada

Budhistorik (19 bud)
663022
1 700
657306
1 600
663015
657306
1 400
656773
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.