Kinesiska tallrikar

173438

TALLRIKAR, 6+2 st., porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal, diameter 22,5 cm

1 tallrik med hårspricka och nagg, övriga med glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Kinesiska tallrikar

Budhistorik (11 bud)
661392
3 200
658415
661391
658415
2 800
660680
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.