W F Mitchell fartygsporträtt

173381

MITCHELL, William Frederick (England 1845-1914), fartygsporträtt av engelska flaggskeppet "Minator" tillhörande kanalflottan, signerad och daterad W. F. Mitchell, 1875, akvarell, 15x22 cm

Nautica/Technica, Konst, Måleri

W F Mitchell fartygsporträtt

Budhistorik (1 bud)

677733
2013-03-17 16:11:04

2013-03-23 kl 17:24
Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.